Hybridní třífázová FVE - 8 kW, 9 kWp

Výkon solárního pole
9000 Wp
Fotovoltaické panely
Trina Honey 375Wp, 24 ks
Měnič
GoodWe GW 8K-ET Plus
Akumulátor
GoodWe Lynx Home F 9,8 kWh
Rozšiřitelnost
ano
Ostrovní režim
ano
Střešní konstrukce Hliníkové profily, úchyty a nerezový spojovací materiál
Celý popis produktu
Kód produktu: H-9.0-8.0-9.8-BL
Záruka: 3 roky
nedostupné
Cena před slevou: 310 348 
Cena s DPH: 294 831 
Cena bez DPH: 243 662 
Tento produkt byl vyřazen z naší nabídky a již není možné jej u nás koupit.
  • Popis
  • Ke stažení
  • Dotaz prodejci

Hybridní třífázová fotovoltaická elektrárna s výkonem 8 kVA a úložištěm.

Tato sestava komponentů pro stavbu FVE je založena na kvalitním měniči GoodWe série ET. Tyto měniče patří mezi nejčastěji montované v ČR. Celý set obsahuje díly, které odpovídají požadavkům dotačního programu NZÚ.

Velikost této FV elektrárny je vhodná pro domácí instalace s celkovou ročí spotřebou do 8 MWh. FV pole o velikosti 9 kWp je schopné v našich podmínkách vyrobit cca 9,3 MWh elektrické energie za rok. Samozřejmě záleží na místních podmínkách a také jak dokážeme získanou energii využít.

Obrázek níže ilustruje zisky FVE této velikosti v jednotlivých měsících při průměrném světelném pokrytí, které je typické pro naše pásmo. Kalkulace je provedena v programu PVGIS pro orientaci FV pole na střešní konstrukci směrem k jihu pod sklonem 35°.

Z ilustrace je patrné, že energetické zisky jsou téměř trojnásobně menší v zimě oproti létu. To není úplně ideální pro typickou energetickou náročnost našich domácností během zimy. Jinými slovy, topit se energií z FV v našich podmínkách nedá a to ani tepelným čerpadlem. Pro lepší představu, jestli taková FVE bude vašim přínosem, je třeba z průměrné roční spotřeby elektrické energie odečíst případnou spotřebu elektřiny na vytápění.

 

Seznam komponentů

 

FV pole

V sestavě jsme se rozhodli použít moderní prémiové FV panely Trina Honey 375Wp s nejlepším poměrem výkonu a ceny. Tyto monokrystalické panely s pevným, černě eloxovaným rámem a tvrzeným sklem jsou předurčeny pro dlohodobý provoz, na který dává výrobce záruku 12 let a 25 let na lineární pokles výkonu menší než 12,5%. Technologie půlených buněk zlepšuje výkonnost panelu při jeho částečném zastížení. Přesto pokud má docházekt k zastínění, doporučujeme použít na postižené FV panely optimizéry Tigo, které maximalizují zisk FV pole i při zastínění celého panelu s namontovaným optimizérem.

Konstrukce je z produkce HQ Mount, jednoho z největších Asijských výrobců hliníkových profilů a konstrukcí pro fotovoltaiku. Konfigurace a skladba dílů v této sestavě je navrhnuta pro montáž na běžnou taškovou střechu ve dvou řadách po 12 panelech svisle. Panely lze montovat buď čistě směrem k jihu nebo 12 panelů směrem na východ a 12 panelů směrem na západ. Panely lze po změně typu konstrukce montovat i na ploché střechy s minimálním nebo žádným sklonem. Aby konstrukce ladila s barvou panelů a nerušila celistvý vzhled na střeše objektu, jsou použity černě eloxované hliníkové díly. Dlouhou životnost zaručí také střešní úchyty a spojovací materiál z nerezové oceli.

Konstrukce smí být montována pouze na dostatečně únosný podklad a nesmí negativně ovlivnit jeho statiku. Před montáží je vhodné provést místním specialistou analýzu rizik a navrhnout bezpečné umístění konstrukce na střeše a případně navrhnout i doplňkovou ochranu proti zásahu bleskem.

FV pole smí montovat pouze osoby s dostatečnými zkušenostmi z oboru montáží FVE, ideálně osoby s platným oprávněním dle ČSA.

Pozor při montáži! Zapojené FV pole generuje životu nebezpečné stejnosměrné napětí i při slabém osvitu. V tomto případě cca 2 x 499 Voc.

 

Komponent
Popis
Počet
Cena bez DPH
Cena s DPH
Fotovoltaický panel
Trina Honey TSM-375Wp HC, černý rám, monokrystalický
24
ks
47 760 Kč
57 790 Kč
Hliníkový solární H-profil
černý elox, 40 x 40 x 4400 mm
12
ks
8 628 Kč
10 440 Kč
Spojka H profilů
černý elox, 40 x 40 x 150 mm, včetně spojovacího materiálu
6
ks
438 Kč
530 Kč
Plastová krytka H profilu
černá
8
ks
56 Kč
68 Kč
Krajový úchyt FV panelu 35mm
černý elox, pro H profil, včetně spojovacího materiálu
8
ks
280 Kč
339 Kč
Středový úchyt FV panelu 35mm
černý elox, pro H profil, včetně spojovacího materiálu
44
ks
1 496 Kč
1 810 Kč
Nerezový hák H06 
pro taškové střechy s šířkou překrytí tašek do 110 mm
60
ks
8 880 Kč
10 745 Kč
Galvanická podložka
nerez, slouží ke galvanickému propojení konstrukce a panelu skrz eloxovanou vrstvu
24
ks
264 Kč
319 Kč
Zemnící svorka na H profil
hliníková slitina s nerezovým spojovacím materiálem
8
ks
216 Kč
261 Kč
Nerezový šroub s vnějším šestihranem
M10 x 25 k propojení H profilu se střešním hákem
60
ks
420 Kč
508 Kč
Nerezová límcová matice
M10, zubatka
60
ks
240 Kč
290 Kč
Konektor MC4 - 30A
zásuvka + zástrčka, krimpování na kabel
4
páry
224 Kč
271 Kč
FV kabel 4 mm2
H1Z2Z2-K, černá 30 m + červená 30 m
60
m
1 020 Kč
1 234 Kč
 
 
Celkem
69 922 Kč
84 606 Kč

 

 

Měnič

měnič je obrazně řečeno srdcem FVE. Je stejně důležitý pro FVE jako je důležité srdce pro lidské tělo. A proto je v sestavě použitý spolehlivý a výkonný měnič GoodWe GW 8K-ET Plus. Tento měnič zvládá fázovou asymetrii, což je výhodné pro měření po fázích, které je v ČR praktikováno již od roku 2011. Měnič je chlazený pasivně, takže nevydává žádné rušivé zvuky a je možno ho umístit přímo do obytného interiéru. Díky krytí IP65 smí být montován i ve venkovním prostředí. FV regulátor disponuje dvěma nezávislými MPPT vstupy. To umožňuje použití dvou nezávislých FV polí, každé může bý s jiným výkonem na jinou stranu nebo s jiným sklonem.

GoodWe dodává ke svým měničům bezplatný monitoring a vzdálenou správu přes SEMS portál. Kdekoli na Zemi můžete sledovat přes internet stav své FV elektrárny a mít tak přehled o jejím stavu. Také lze vzdáleně nastavovat měnič nebo aktualizovat firmware. GoodWe neustále pracuje na zdokonalování svých produktů a čas od času se objeví nějaké vylepšení i proto se hodí mít měnič připojený k síti.

Série ET je možno používat při redukovaném výkonu i v ostrovním režimu, bez připojení k DS. Pro ostrovní provoz doporučujeme zvětšit adekvátně velikost úložiště, ale pozor při připojení k DS se začne chovat jako ongrid a mohou nastat přetoky do DS. Rovněž při hlubokém vybití baterie měnič bez podpory DS nedokáže nastartovat jen z FV pole. Z toho důvodu je nejvhodnější použití měniče způsobem, pro ktyrý byl navrhnutý, tj kombinace veřejné distribuční sítě, FV pole, úložiště a výstup BackUp nechat pouze pro napájení spotřebičů, které vyžadují kontinuální napájení i při výpadku DS.

Měniče GW série ET jsou nejčastěji montovanými hybridními třífázovými měniči v ČR. Na měnič poskytujeme 5 letou standardní záruku, kterou lze rozšířit na 10 let pokud měnič nainstaluje a zprovozní proškolená osoba na instalaci měničů GoodWe. Aby bylo možné připojit měnič k DS, je třeba nejprve splnit připojovací podmínky provozovatele DS. Potřebnou dokumentaci k žádosti týkající se nastavení měniče poskytneme na vyžádání.

Součástí balení měniče je třífázový EZ meter, WiFi modul i držák na zeď.

Měnič, FV panely a baterii je třeba také nějak vhodně připojit, jistit a propojit se stávajícími domovními rozvody. Není třeba přemýšlet nad tím, jak to udělat a co použít, protože zvlášť pro tento typ FVE nabízíme již vybavený a předinstalovaný rozváděč, který vám značně usnadní a urychlí práci. K rozváděči můžeme ještě nabídnout jeho rozšíření o manuální přepínač domovního okruhu zálohy mezi DS a BackUp. Tento doplňkový rozváděč umožní v případě potřeby napájet obvody zálohy z DS bez zásahu do elektroinstalace.

 

Komponent

Popis

Množství

Cena bez DPH

Cena s DPH

Hybridní měnič GoodWe

GW 8K-ET Plus

1

ks

36 220 Kč

43 826 Kč

Předinstalovaný rozváděč pro hybridní FVE

R-FVE-A40-1

1

ks

21 300 Kč

25 773 Kč

   

Celkem

57 520 Kč

 69 599 Kč

 

 

Úložiště

rovněž velmi důležitá součást hybridního systému, bohužel zaroveň je to ta nejdražší součástka, na které se však nevyplácí šetřit. Správná velikost rozhoduje o přijatelné ekonomické návratnosti. Funkce úložiště je ukládat získanou přebytečnou energii, kterou později uvolní při jejím nedostatku nebo v případě potřeby při výpadku napájení z vežejné sítě.

Baterie jsou založeny na LiFePO4 technologii a díky tomu mají dlouhou životnost a také jsou bezpečné. LFP totiž nehoří! Rovněž nevyžadují žádnou údržbu, stačí pouze jednou za půl roku zkontrolovat vizuálně a setřít prach.

Úložiště se skládá z bateriových modulů a bateriového řídícího systému (BMS nebo take PCU). Baterie GoodWe Lynx Home F jsou navrhnuty tak, aby spolehlivě fungovaly s měniči GoodWe série ET. Úložiště je vysokonapěťové, tzn., že potřebný výkon je rozložen do vyššího napětí tak, aby proud zůstal relativně malý. Tímto způsobem se minimalizují ztráty v systému napájení a transformace proudu. Úložiště 9,9 kWh je schopné kontinuálního výkonu 7,68 kW. Tento výkon je dostačující pro měnič GW 8K-ET. Úložiště můžete v případě potřeby rozšířit až na 16,4 kWh.

 

Komponent

Popis

Množství

Cena bez DPH

Cena s DPH

Baterie Goodwe Lynx Home F 3,3kWh

LX F3.3-H: 102.4V 3.27kWh

3

ks

106 518 Kč

128 887 Kč

BMS Goodwe Lynx Home F

LX-F-H

1

ks

22 526 Kč

27 256 Kč

   

Celkem

129 044 Kč

156 143 Kč

 

 

Závěr

Sumarizace ceny

Chápeme, že ne všechno v této sestavě musí být zrovna podle vašich představ a proto vám můžeme kterýkoli náš set upravit přesně podle vašich požadavků. Montáž provádějte jen pokud jste dostatečně kvalifikovaná osoba, jinak přenechejte montáž odborníkům. Za škody vzniklé neodbornou montáží nebo nevhodným použitím neručíme. Na jednotlivé komponenty poskytujeme záruky dle nabídky jeho výrobce. 

 

Komponent

Popis

Cena bez DPH

Cena s DPH

FV panely s konstrukcí

Celkový výkon 9 kWp, černé provedení

69 922 Kč

84 606 Kč

Měnič s rozváděčem

Celkový výkon 8 kW, třífázový hybrid

57 520 Kč

69 599 Kč

LFP úložiště

Celková kapacita 9,8 kWh

129 044 Kč

156 143 Kč

 

Cena celkem za sestavu FVE

256 486 Kč

310 348 Kč

 

Doprava po ČR

-   Kč

-   Kč

 

Sleva 5%

-12 824 Kč

-15 517 Kč

 

Vaše cena celkem po slevě

243 662 Kč

294 831 Kč

 

Dodací termín setu je do jednoho týdne. Změna komponentu je možná pouze za kompatibilní komponent stejné nebo lepší kvality se stejnými nebo výhodnějšími parametry.

 

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Příbuzné produkty

GW8K-ET Plus

GW8K-ET Plus
21 % Sleva

Výstupní výkon měniče 8000 W Maximální napětí M ...

Skladem (1 ks)
34 623 
28 614  bez DPH

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-1

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-1
15 % Sleva

Určeno pro měniče hybridní, GoodWe série ET Max ...

Skladem (2 ks)
20 981 
17 340  bez DPH

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-2

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-2
10 % Sleva

Určeno pro měniče hybridní, GoodWe série ET Typ rozv ...

Skladem (2 ks)
4 182 
3 456  bez DPH

GoodWe Lynx Home F 9.8-H

GoodWe Lynx Home F 9.8-H

Technologie akumulátoru LiFePO4 Nominální napětí 307,2 V ...

Skladem (1 ks)
132 616 
109 600  bez DPH

Krajní úchyt H pro panely 35 mm - černý

Krajní úchyt H pro panely 35 mm - černý

Eloxovaný černý hliníkový krajní úchyt - komplet.

Skladem (5+ ks)
30 
24  bez DPH

Středový úchyt H pro panely 35 - 40 mm - černý

Středový úchyt H pro panely 35 - 40 mm - černý

Eloxovaný černý hliníkový středový úchyt - komplet.

Skladem (5+ ks)
30 
25  bez DPH

Krajní krytka H profilu

Krajní krytka H profilu

Plastová krytka - zátka k H profilu - černá

Skladem (5+ ks)
11 
bez DPH

Hliníkový H profil - 4,4 m černý

Hliníkový H profil - 4,4 m  černý

4,4 m dlouhý, nosný, černě eloxovaný, hliníkový H profil pro jednoduchou montáž solárních panelů. Vá ...

Skladem (5+ ks)
1 060 
876  bez DPH

Spojka H profilů 40 x 40

Spojka H profilů 40 x 40

Hliníková, černě eloxovaná spojka H profilů. Váha 0,16 kg.

Skladem (5+ ks)
61 
51  bez DPH
Obsah košíku
Celkem:
Zobrazit košík
Vrátit se k nakupování