Otevřeno Po - Pá od 8:00 do 15:00,  POZOR od 1.7. do 7.7.2024 máme zavřeno.

Hybridní třífázová FVE - 10 kW, 10,5 kWp

Výkon solárního pole
10500 Wp
Fotovoltaické panely
Trina Honey 375Wp, 28 ks
Měnič
GoodWe GW 10K-ET Plus
Akumulátor
GoodWe Lynx Home F 13,1 kWh
Rozšiřitelnost
ano
Ostrovní režim
ano
Střešní konstrukce Hliníkové profily, úchyty a nerezový spojovací materiál
Celý popis produktu
Kód produktu: H-11-10.5-13.1-BL
Záruka: 3 roky
nedostupné
Cena před slevou: 370 594 
Cena s DPH: 352 064 
Cena bez DPH: 290 962 
Tento produkt byl vyřazen z naší nabídky a již není možné jej u nás koupit.
  • Popis
  • Ke stažení
  • Dotaz prodejci

Hybridní třífázová fotovoltaická elektrárna s výkonem 10 kVA a úložištěm.

Tato sestava komponentů pro stavbu FVE je založena na kvalitním měniči GoodWe série ET. Tyto měniče patří mezi nejčastěji montované v ČR. Celý set obsahuje díly, které odpovídají požadavkům dotačního programu NZÚ.

Velikost této FV elektrárny je vhodná pro domácí instalace. FV pole o velikosti 10,5 kWp je schopné v našich podmínkách vyrobit cca 10,9 MWh elektrické energie za rok. Samozřejmě záleží na místních podmínkách a také jak dokážeme získanou energii využít.

Obrázek níže ilustruje zisky FVE této velikosti v jednotlivých měsících při průměrném světelném pokrytí, které je typické pro naše pásmo. Kalkulace je provedena v programu PVGIS pro orientaci FV pole na střešní konstrukci směrem k jihu pod sklonem 35°.

Z ilustrace je patrné, že energetické zisky jsou téměř trojnásobně menší v zimě oproti létu. To není úplně ideální pro typickou energetickou náročnost našich domácností během zimy. Jinými slovy, topit se energií z FV v našich podmínkách nedá a to ani tepelným čerpadlem. Pro lepší představu, jestli taková FVE bude vašim přínosem, je třeba z průměrné roční spotřeby elektrické energie odečíst případnou spotřebu elektřiny na vytápění.

 

Seznam komponentů

 

FV pole

V sestavě jsme se rozhodli použít moderní prémiové FV panely Trina Honey 375Wp s nejlepším poměrem výkonu a ceny. Tyto monokrystalické panely s pevným, černě eloxovaným rámem a tvrzeným sklem jsou předurčeny pro dlohodobý provoz, na který dává výrobce záruku 12 let a 25 let na lineární pokles výkonu menší než 12,5%. Technologie půlených buněk zlepšuje výkonnost panelu při jeho částečném zastížení. Přesto pokud má docházekt k zastínění, doporučujeme použít na postižené FV panely optimizéry Tigo, které maximalizují zisk FV pole i při zastínění celého panelu s namontovaným optimizérem.

Konstrukce je z produkce HQ Mount, jednoho z největších Asijských výrobců hliníkových profilů a konstrukcí pro fotovoltaiku. Konfigurace a skladba dílů v této sestavě je navrhnuta pro montáž na běžnou taškovou střechu ve dvou řadách po 14 panelech svisle. Panely lze montovat buď čistě směrem k jihu nebo 14 panelů směrem na východ a 14 panelů směrem na západ. Panely lze po změně typu konstrukce montovat i na ploché střechy s minimálním nebo žádným sklonem. Aby konstrukce ladila s barvou panelů a nerušila celistvý vzhled na střeše objektu, jsou použity černě eloxované hliníkové díly. Dlouhou životnost zaručí také střešní úchyty a spojovací materiál z nerezové oceli.

Konstrukce smí být montována pouze na dostatečně únosný podklad a nesmí negativně ovlivnit jeho statiku. Před montáží je vhodné provést místním specialistou analýzu rizik a navrhnout bezpečné umístění konstrukce na střeše a případně navrhnout i doplňkovou ochranu proti zásahu bleskem.

FV pole smí montovat pouze osoby s dostatečnými zkušenostmi z oboru montáží FVE, ideálně osoby s platným oprávněním dle ČSA.

Pozor při montáži! Zapojené FV pole generuje životu nebezpečné stejnosměrné napětí i při slabém osvitu. V tomto případě cca 2 x 582 Voc.

 

Komponent

Popis

Počet

Cena bez DPH

Cena s DPH

Fotovoltaický panel

Trina Honey TSM-375Wp HC, černý rám, monokrystalický

28

ks

55 720 Kč

67 421 Kč

Hliníkový solární H-profil

černý elox, 40 x 40 x 4400 mm

12

ks

8 628 Kč

10 440 Kč

Hliníkový solární H-profil

černý elox, 40 x 40 x 2200 mm

4

ks

2 028 Kč

2 454 Kč

Spojka H profilů

černý elox, 40 x 40 x 150 mm, včetně spojovacího materiálu

10

ks

730 Kč

883 Kč

Plastová krytka H profilu

černá

8

ks

56 Kč

68 Kč

Krajový úchyt FV panelu 35mm

černý elox, pro H profil, včetně spojovacího materiálu

8

ks

280 Kč

339 Kč

Středový úchyt FV panelu 35mm

černý elox, pro H profil, včetně spojovacího materiálu

52

ks

1 768 Kč

2 139 Kč

Nerezový hák H06 

pro taškové střechy s šířkou překrytí tašek do 110 mm

72

ks

10 656 Kč

12 894 Kč

Galvanická podložka

nerez, slouží ke galvanickému propojení konstrukce a panelu skrz eloxovanou vrstvu

28

ks

308 Kč

373 Kč

Zemnící svorka na H profil

hliníková slitina s nerezovým spojovacím materiálem

8

ks

216 Kč

261 Kč

Nerezový šroub s vnějším šestihranem

M10 x 25 k propojení H profilu se střešním hákem

72

ks

504 Kč

610 Kč

Nerezová límcová matice

M10, zubatka

72

ks

288 Kč

348 Kč

Konektor MC4 - 30A

zásuvka + zástrčka, krimpování na kabel

4

páry

224 Kč

271 Kč

FV kabel 4 mm2

H1Z2Z2-K, černá 30 m + červená 30 m

60

m

1 020 Kč

1 234 Kč

   

Celkem

82 426 Kč

99 735 Kč

 

 

Měnič

měnič je obrazně řečeno srdcem FVE. Je stejně důležitý pro FVE jako je důležité srdce pro lidské tělo. A proto je v sestavě použitý spolehlivý a výkonný měnič GoodWe GW 10K-ET Plus. Tento měnič zvládá fázovou asymetrii, což je výhodné pro měření po fázích, které je v ČR praktikováno již od roku 2011. Měnič je chlazený pasivně, takže nevydává žádné rušivé zvuky a je možno ho umístit přímo do obytného interiéru. Díky krytí IP65 smí být montován i ve venkovním prostředí. FV regulátor disponuje dvěma nezávislými MPPT vstupy. To umožňuje použití dvou nezávislých FV polí, každé může bý s jiným výkonem na jinou stranu nebo s jiným sklonem.

GoodWe dodává ke svým měničům bezplatný monitoring a vzdálenou správu přes SEMS portál. Kdekoli na Zemi můžete sledovat přes internet stav své FV elektrárny a mít tak přehled o jejím stavu. Také lze vzdáleně nastavovat měnič nebo aktualizovat firmware. GoodWe neustále pracuje na zdokonalování svých produktů a čas od času se objeví nějaké vylepšení i proto se hodí mít měnič připojený k síti.

Série ET je možno používat při redukovaném výkonu i v ostrovním režimu, bez připojení k DS. Pro ostrovní provoz doporučujeme zvětšit adekvátně velikost úložiště, ale pozor při připojení k DS se začne chovat jako ongrid a mohou nastat přetoky do DS. Rovněž při hlubokém vybití baterie měnič bez podpory DS nedokáže nastartovat jen z FV pole. Z toho důvodu je nejvhodnější použití měniče způsobem, pro ktyrý byl navrhnutý, tj kombinace veřejné distribuční sítě, FV pole, úložiště a výstup BackUp nechat pouze pro napájení spotřebičů, které vyžadují kontinuální napájení i při výpadku DS.

Měniče GW série ET jsou nejčastěji montovanými hybridními třífázovými měniči v ČR. Na měnič poskytujeme 5 letou standardní záruku, kterou lze rozšířit na 10 let pokud měnič nainstaluje a zprovozní proškolená osoba na instalaci měničů GoodWe. Aby bylo možné připojit měnič k DS, je třeba nejprve splnit připojovací podmínky provozovatele DS. Potřebnou dokumentaci k žádosti týkající se nastavení měniče poskytneme na vyžádání.

Součástí balení měniče je třífázový EZ meter, WiFi modul i držák na zeď.

Měnič, FV panely a baterii je třeba také nějak vhodně připojit, jistit a propojit se stávajícími domovními rozvody. Není třeba přemýšlet nad tím, jak to udělat a co použít, protože zvlášť pro tento typ FVE nabízíme již vybavený a předinstalovaný rozváděč, který vám značně usnadní a urychlí práci. K rozváděči můžeme ještě nabídnout jeho rozšíření o manuální přepínač domovního okruhu zálohy mezi DS a BackUp. Tento doplňkový rozváděč umožní v případě potřeby napájet obvody zálohy z DS bez zásahu do elektroinstalace.

 

Komponent

Popis

Množství

Cena bez DPH

Cena s DPH

Hybridní měnič GoodWe

GW 10K-ET Plus

1

ks

38 000 Kč

45 980 Kč

Předinstalovaný rozváděč pro hybridní FVE

R-FVE-A40-1

1

ks

21 300 Kč

25 773 Kč

   

Celkem

59 300 Kč

71 753 Kč

 

 

Úložiště

rovněž velmi důležitá součást hybridního systému, bohužel zaroveň je to ta nejdražší součástka, na které se však nevyplácí šetřit. Správná velikost rozhoduje o přijatelné ekonomické návratnosti. Funkce úložiště je ukládat získanou přebytečnou energii, kterou později uvolní při jejím nedostatku nebo v případě potřeby při výpadku napájení z vežejné sítě.

Baterie jsou založeny na LiFePO4 technologii a díky tomu mají dlouhou životnost a také jsou bezpečné. LFP totiž nehoří! Rovněž nevyžadují žádnou údržbu, stačí pouze jednou za půl roku zkontrolovat vizuálně a setřít prach.

Úložiště se skládá z bateriových modulů a bateriového řídícího systému (BMS nebo take PCU). Baterie GoodWe Lynx Home F jsou navrhnuty tak, aby spolehlivě fungovaly s měniči GoodWe série ET. Úložiště je vysokonapěťové, tzn., že potřebný výkon je rozložen do vyššího napětí tak, aby proud zůstal relativně malý. Tímto způsobem se minimalizují ztráty v systému napájení a transformace proudu. Úložiště 13,1 kWh je schopné kontinuálního výkonu 10,24 kW. Tento výkon je dostačující pro měnič GW 10K-ET. Úložiště můžete v případě potřeby rozšířit až na 16,4 kWh.

 

Komponent

Popis

Množství

Cena bez DPH

Cena s DPH

Baterie Goodwe Lynx Home F 3,3kWh

LX F3.3-H: 102.4V 3.27kWh

4

ks

142 024 Kč

171 849 Kč

BMS Goodwe Lynx Home F

LX-F-H

1

ks

22 526 Kč

27 256 Kč

   

Celkem

164 550 Kč

199 106 Kč

 

 

Závěr

Sumarizace ceny

Chápeme, že ne všechno v této sestavě musí být zrovna podle vašich představ a proto vám můžeme kterýkoli náš set upravit přesně podle vašich požadavků. Montáž provádějte jen pokud jste dostatečně kvalifikovaná osoba, jinak přenechejte montáž odborníkům. Za škody vzniklé neodbornou montáží nebo nevhodným použitím neručíme. Na jednotlivé komponenty poskytujeme záruky dle nabídky jeho výrobce. 

 

Komponent
Popis
Cena bez DPH
Cena s DPH
FV panely s konstrukcí
Celkový výkon 10,5 kWp, černé provedení
82 426 Kč
99 735 Kč
Měnič s rozváděčem
Celkový výkon 10 kW, třífázový hybrid
59 300 Kč
71 753 Kč
LFP úložiště
Celková kapacita 13,1 kWh
164 550 Kč
199 106 Kč
 
Cena celkem za sestavu FVE
306 276 Kč
370 594 Kč
 
Doprava po ČR
-   Kč
-   Kč
 
Sleva 5%
-15 314 Kč
-18 530 Kč
 
Vaše cena celkem po slevě
290 962 Kč
352 064Kč

 

Dodací termín setu je do jednoho týdne. Změna komponentu je možná pouze za kompatibilní komponent stejné nebo lepší kvality se stejnými nebo výhodnějšími parametry.

 

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Příbuzné produkty

GW10K-ET

GW10K-ET
Doporučený30 % SlevaAkce

Výstupní výkon měniče 10000 W Maximální napětí ...

Skladem (5+ ks)
32 186 
26 600  bez DPH

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-1

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-1
15 % Sleva

Určeno pro měniče hybridní, GoodWe série ET Max ...

Skladem (2 ks)
20 981 
17 340  bez DPH

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-2

Rozváděč pro 3f hybridní FVE A40-2
10 % Sleva

Určeno pro měniče hybridní, GoodWe série ET Typ rozv ...

Skladem (2 ks)
4 182 
3 456  bez DPH

GoodWe Lynx Home F 13.1-H

GoodWe Lynx Home F 13.1-H

Technologie akumulátoru LiFePO4 Nominální napětí 409,6 V ...

Skladem (1 ks)
169 158 
139 800  bez DPH

Krajní úchyt H pro panely 35 mm - černý

Krajní úchyt H pro panely 35 mm - černý

Eloxovaný černý hliníkový krajní úchyt - komplet.

Skladem (5+ ks)
30 
24  bez DPH

Středový úchyt H pro panely 35 - 40 mm - černý

Středový úchyt H pro panely 35 - 40 mm - černý

Eloxovaný černý hliníkový středový úchyt - komplet.

Skladem (5+ ks)
30 
25  bez DPH

Krajní krytka H profilu

Krajní krytka H profilu

Plastová krytka - zátka k H profilu - černá

Skladem (5+ ks)
11 
bez DPH

Hliníkový H profil - 4,4 m černý

Hliníkový H profil - 4,4 m  černý

4,4 m dlouhý, nosný, černě eloxovaný, hliníkový H profil pro jednoduchou montáž solárních panelů. Vá ...

Skladem (5+ ks)
1 060 
876  bez DPH

Spojka H profilů 40 x 40

Spojka H profilů 40 x 40

Hliníková, černě eloxovaná spojka H profilů. Váha 0,16 kg.

Skladem (5+ ks)
61 
51  bez DPH
Obsah košíku
Celkem:
Zobrazit košík
Vrátit se k nakupování